Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" w Sierpcu

 

Nawigacja

 • Pożegnania przyszedł czas...

  Kochane Dzieciaki!

  Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W tym nowym etapie, dyrektor, wychowawcy, Rada Pedagogiczna i wszyscy pracownicy Słonecznej Jedyneczki w Sierpcu życzą Wam samych sukcesów i wspaniałych ludzi wokół siebie. 

   

 • Kochani Tatusiowie, z okazji Waszego Święta życzenia od dzieci i pracowników Słonecznej Jedyneczki.

 • Kochane Przedszkolaki! Życzenia dla Was od wszystkich cioć ze Słonecznej Jedyneczki!

 • 5,6 latki

 • 3,4,5 latki

  W czsie trwania pandemii COVID 19 nie mogliśmy prowadzić zajęć dydaktycznych w przedszkolu. Panie propozycje zajęć przesyłały online. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały je w domu. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie , współpracę i cierpliwość. Podaczs pobytu w domu powstawały bardzo ciekawe i interesujące prace naszych dzieci. Oto fotorelacja. 

 • Kochane Mamusie, z okazji Waszego Święta życzenia od dzieci i pracowników Słonecznej Jedyneczki.

 • Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020r.

 • KOCHANE DZIECI I RODZICE!!!

  ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY TO CZAS OTUCHY I NADZIEI,

  CZAS ODRADZANIA SIĘ WIARY W SIŁĘ CHRYSTUSA

  I W SIŁĘ CZŁOWIEKA.

  ŻYCZYMY, ABY ŚWIĘTA WIELKANOCNE PRZYNIOSŁY RADOŚĆ,

  POKÓJ ORAZ WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚĆ.

  BY STAŁY SIĘ ŹRÓDŁEM WZMACNIANIA DUCHA.

  DYREKCJA

  GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY

  MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR1

  "SŁONECZNA JEDYNECZKA"

 • Dokumenty do pobrania (Umowa, Oświadczenie woli)

  DRODZY RODZICE DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA, prosimy o pobranie dwóch dokumentów ze strony ( w załączniku poniżej), wypełnienie ich i odesłanie drogą mailową na adres placówki (mp1@edu.sierpc.pl) lub przyniesienie do przedszkola i wrzucenie do skrzynki. Dziękujemy.

 • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

   

  Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

   

  Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html ).

   

  Podstawy prawne:
  1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
  3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

   

  Kuratorium Oświaty w Warszawie
  Al. Jerozolimskie 32,  00-024 Warszawa

 • Mazowiecka Policja Apeluje!

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

   

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

  Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

  Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

  Wyłączeni z tego obowiązku będą:

  - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

  - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

   

  Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

   

  Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

  Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

  Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

  Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

  •  

  Drodzy uczniowie!
  Mazowiecka Policja apeluje:

   

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

  Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

  Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

  Unikajcie miejsc publicznych!

  Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

   

 • INFORMACJA KURATORIUM OŚWIATY WARSZAWA

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!   W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje  o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.   

   Drodzy uczniowie!  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali  w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.  

 • KOCHANI RODZICE!!!!

  PO KONSULTACJACH Z PRZEDSTAWICIELAMI RADY RODZICÓW WIEM, ŻE TAKA FORMA REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ PROWADZONA PRZEZ NAUCZYCIELI ODPOWIADA PAŃSTWU.

  MAJĄC NA UWADZE WASZE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO NIE MA POTRZEBY ODBIERANIA KSIĄŻEK Z PLACÓWKI I PRZEMIESZCZANIA SIĘ  "ZOSTAŃCIE W DOMU"

 • KOCHANI RODZICE I DZIECI !!!!!!

   

  TRWAJĄCE NADAL ZAGROŻENIE WYWOŁANE PRZEZ WIRUS COVID-19 UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE PAŃSTWA DZIECI ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU ZOSTAJĄ ZAWIESZONE DO 10.04.2020 ROKU.

  JEDNOCZEŚNIE ZACHĘCAM I ZAPRASZAM NA STRONY INTERNETOWE POSZCZEGÓLNYCH GRUP GDZIE JEST REALIZOWANA PODSTAWA PROGRAMOWA PRZEZ NAUCZYCIELI.

  ŻYCZĘ OWOCNEJ PRACY, FAJNEJ ZABAWY ORAZ DUŻO ZDROWIA.

                                                         DO ZOBACZENIA PA PA.

                                                                                                                          DYREKTOR PRZEDSZKOLA.

 • Rekrutacja 2020/2021

  W związku z faktem utrzymującego się zagrożenia wywołanego przez wirus COVID-19 oraz z trwającą rekrutacją dzieci do przedszkola, udostępniamy Państwu wersję elektroniczną wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną do 31.03.2020 na adres: mp1@edu.sierpc.pl. W późniejszym okresie dostarczyć go w wersji papierowej. 

  Z poważaniem, 

  Dyrektor Przedszkola.


 • Drodzy Rodzice!

  Pamiętajmy, że zabawa jest podstawową formą aktywności przedszkolaków!

   

  Oto kilka propozycji zabaw. Materiały do pobrania na dole strony.

  1. CZYTAJCIE DZIECIOM KSIĄŻKI .

  2. WSPÓLNIE SEGREGUJCIE UBRANIA NIECH DZIECI PRÓBUJĄ JE SAME SKŁADAĆ I UBIERAĆ JE NA SIEBIE – BĘBĄ ĆWICZYĆ CZYNNOŚCI SAOOBSŁUGOWE.

  3. WYKONUJCIE RÓZNEGO RODZAJU ĆWICZENIA ODDECHOWE NP. DMUCHANIE PIÓRKA, KAWAŁKI PAPIERU, PRZENOSZENIE KULEK CZEKOLADOWYCH ZA POMOCĄ SŁOMKI , UKŁADANIE OBRAZKÓW ZA POMOCĄ SŁOMKI , NADMUCHIWANIE BALONA – USPARWNIĄ ONE NARZĄD MOWY DZIECI.

  4. NARYSUJCIE LIST DO KOLEGI/ KOLEŻANKI Z PRZEDSZKOLA (KTO UMIE MOŻE NAPISAĆ A NIEZNANE SŁOWA ZASTĄPIĆ OBRAZKIEM).

  5. PRZYPOMNIJCIE SOBIE NUMERY ALARMOWE- DODATKOWO NARYSUJCIE SYMBOLE TYCH NUMERÓW.

  6. ĆWICZCIE WYCINANIE – MOŻE ELEMENTÓW ZWIĄZANYCH ZE ZBLIŻQAJĄCYMI SIĘ ŚWIĘTAMI (JAJKA, BARANKI).

  7. W RÓŻNYCH MIEJSCAHCNW DOMU SCHOWAJCIE KARTECZKI Z ZADANIAMI DO WYKONANIA PRZEZ DZIECI.

  DOBREJ ZABAWY!

   

  W wolnym czasie utrwalajmy z dziećmi:

  • poznane litery i cyfry

  • czytanie krótkich wyrazów i zdań

  • głoskowanie

  • układanie historyjek obrazkowych

  • pory roku,dni tygodnia

  • rozróżnianie figur podstawowych

  • przeliczanie zbiorów-zabawki w czasie zabawy

  • numery alarmowe

  • rozróżnianie podstawowych barw

  • wycinanie nożyczkami

  • kolorowanie obrazków

  • wiązanie sznurówek na kokardki

  • poprawne trzymanie narzędzia pisarskiego

  • samodzielne rozbieranie się i ubieranie

  • samodzielne jedzenie z użyciem sztućców

   Powodzenia!

   

  Tu możecie znaleźć "zadania specjalne", czyli propozycje zabaw i aktywności dla naszych przedszkolaków. Wyłącznie dla chętnych :)

   

  https://ztorbynauczycielki.pl/

  https://eprzedszkolaki.pl/

  https://emocjedziecka.pl/

  https://www.logopestka.pl/

  http://maluchwdomu.pl/pobieralnia

  https://inwazja.info/

   

   

  Ćwiczenia percepcji wzrokowo-słuchowej. Karty pracy. 

   

   

   

   

 • Szanowni Rodzice

  W związku z informacjami przekazanymi przez Prezesa Rady Ministrów, jak również komunikatem opublikowanym na stronie Ministra Edukacji Narodowej informuję, że w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa dzieci zajęcia w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto Sierpc zostają zawieszone na okres od 12 do 25 marca br.

  Jednocześnie rozumiejąc, iż potrzebują Państwo czasu na zorganizowanie opieki nad dziećmi zapewniam, iż w dniach 12 i 13 marca br. zapewnione będą zajęcia opiekuńcze.

  Niewykluczone, iż z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa Covid – 19 zawieszone zostanie funkcjonowanie instytucji kultury – Centrum Kultury i Sztuki, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

  O wszelkich postanowieniach będziecie Państwo informowani na stronie internetowej przedszkola.

   

 • Terminy postępowania rekrutacyjnego praz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021

 • Kryteria Rekrutacji

  Kryteria, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Sierpc, liczba punktów za poszczególne kryteria i dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia 

  (przyjęte Uchwałą Nr 191/XXV/2020 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 29 stycznia 2020r.)  

  I  Kryteria obowiązujące na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Sierpc oraz punktacja przyznana za spełnienie poszczególnych kryteriów:

   1) kandydat, który będzie korzystał z prawa do wychowania przedszkolnego przysługującego dzieciom trzyletnim – 20 pkt.,

  2) kandydat, który będzie korzystał z prawa do wychowania przedszkolnego przysługującego dzieciom czteroletnim – 10 pkt.,

  3) kandydat, który będzie korzystał z prawa do wychowania przedszkolnego przysługującego dzieciom pięcioletnim – 6 pkt.,

  4) kandydat, który będzie realizował roczny obowiązek przygotowania przedszkolnego  – 5 pkt.,  

  5) kandydat, którego rodzeństwo uczęszcza do przedszkola wskazanego we wniosku   o przyjęcie jako pierwsze na liście preferowanych przedszkoli – 8 pkt.,

  6) kandydat, którego oboje rodzice (opiekunowie prawni) odprowadzają podatki na rzecz Gminy Miasta Sierpc – 4 pkt.   

  II  Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryteriów:

   1) w przypadku kryteriów określonych w § 1 pkt 1 – 4 – oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) w formie wpisu do wniosku o przyjęcie do przedszkola zawierające datę urodzenia kandydata lub numer PESEL kandydata,

   2) w przypadku kryterium określonego w § 1 pkt 5 – oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) w formie wpisu do wniosku o przyjęcie do przedszkola zawierające imię  i nazwisko siostry/brata kandydata,

  3) w przypadku kryterium określonego w § 1 pkt 6 – oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) w formie wpisu do wniosku o przyjęcie do przedszkola.    

                                                                                                     

                                                                                                                          

                                      

 • Rekrutacja 2020/2021

  REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021


  Rekrutacja nowych dzieci na rok szkolny 2020/21 rozpoczyna się 2 marca 2020r. i trwać będzie do 31 marca 2020r.

  Rekrutacja będzie prowadzona na wolne miejsca w przedszkolu.

  Wydawanie i przyjmowanie WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA odbywa się
  w godzinach 8.00 - 15.00 w pokoju dyrektora przedszkola.