Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" w Sierpcu

 

Nawigacja

 • 24.06.2021r. ,, Do widzenia przyjaciele”- Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 6- latków

  "... Żegnamy przedszkole - radosny, piękny czas.

  Idziemy do szkoły, niech dalej uczy nas.

  Żegnamy przedszkole, uczniami chcemy być

  i coraz więcej umieć i coraz mądrzej żyć!"

   

     24 czerwca to bardzo ważna data w życiu sześciolatków ze ,,Słonecznej Jedyneczki”

    Właśnie tego dnia pożegnały przedszkole, a po wakacjach będą już uczniami klas pierwszych. Dzieci z przejęciem, ogromnym wzruszeniem a nawet i łzami zarecytowały wiele wzruszających wierszy oraz zaśpiewały wiele piosenek, które przygotowały razem ze swoimi Paniami. Nie zabrakło również tradycyjnego tańca poloneza.

    W uroczystości uczestniczyli także Rodzice sześciolatków i pracownicy przedszkola. W pięknych wierszykach i piosenkach dzieci wspominały pobyt w przedszkolu, wspólne zabawy i zajęcia, pierwsze przyjaźnie.

    Po części artystycznej głos zabrała wychowawczyni grupy pani Danuta Borowska, która skierowała do sześciolatków i ich Rodziców wiele ciepłych słów, a następnie wręczyła wszystkim dzieciom ,,Dyplomy ukończenia przedszkola”, pamiątkowe zdjęcia i nagrody książkowe.

    Podziękowania zostały skierowane także do rodziców za owocną współpracę, za zaangażowanie w życie przedszkola i grupy.

     Wszyscy wszystkim życzyli wspaniałych, bezpiecznych wakacji i miłego wypoczynku.

   

 • 23.06.2021r. ,,Wycieczka do Skansenu”

     W tym roku udało nam się zorganizować wyjazd autokarowy grup 5 i 6 latków do naszego pobliskiego ,,Skansenu”. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, był przejazd bryczką po terenie, ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach.

     Po zwiedzaniu przyszedł czas na posiłek w plenerze i chwilę odpoczynku.

     Dzieci zmęczone ale zadowolone wróciły do przedszkola.

 • 15.06.2021r. ,,Warsztaty ekologiczne w przedszkolu”

     W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez panie z Fundacji ,,Razem dla środowiska”. Spotkanie miało na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizację do działań służących jego ochronie.

     Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i odpowiedzialnością za przyszłość naszego środowiska.

 • 09.06. 2021r. Udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”

     Przedszkolaki ze ,,Słonecznej Jedyneczki” już od wielu lat włączają się akcję ,,Cała polska czyta dzieciom”, która z hasłem „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” jest adresowana do rodziców, opiekunów, wychowawców. Mamy świadomość, że codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści.

     W tym roku 6- latki spotkały się przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu z przedstawicielem Straży Pożarnej panem Waldemarem Goczyńskim, który czytał pozycję z literatury dziecięcej ,,Jak Wojtek został strażakiem” i z pasją opowiadał o pracy strażaka.

    Nasze spotkanie wpłynie korzystnie na rozwój czytelnictwa u dzieci a jednocześnie wzbogaci wiedzę dotyczącą ciekawych zawodów.

 • Dzień Dziecka 2021

  Nowa galeria Dzień Dziecka 2021 została dodana do albumu fotograficznego

 • 01.06.2021r. Dzień Dziecka w ,,Słonecznej Jedyneczce”

     Dzień Dziecka to święto, o którym zawsze pamiętamy i staramy się, żeby był to czas wyjątkowy dla naszych wychowanków.

     W przedszkolu przygotowałyśmy wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły zabawy i zawody sportowe na świeżym powietrzu. A konkurencje były przeróżne: wyścigi z woreczkami, z kółkiem ringo, rzuty do celu, przejście przez tunel, przeciąganie liny itp. Zawody sportowe zakończyła zabawa z chustą, tańce z muzyką oraz wyjątkowo smaczne lody.

     Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

 • 26.05.2021r. „Dzień Mamy i Taty”

     W tym roku inaczej świętowaliśmy ten ważny dzień ze względu na ograniczenia i brak możliwości zaproszenia gości do przedszkola. Przekazaliśmy życzenia w formie nagrania dla wszystkich wspaniałych mam oraz tatusiów. Dzieci ze wszystkich grup pragnęły podziękować swoim rodzicom za trud wychowania, za cierpliwość i zrozumienie a przede wszystkim za miłość jaką są obdarowywane każdego dnia. W tym celu zaprezentowały piękny występ z piosenkami, wierszami oraz tańcem. W domu już wręczały własnoręcznie przygotowane upominki.

 • 11.05.2021r „Warsztaty Ekologiczne”

     ,,Starszaki” ze ,,Słonecznej Jedyneczki” angażują się w ochronę przyrody uczestnicząc w różnorodnych akcjach tematycznych. Z radością wzięły udział w ,,Warsztatach Ekologicznych” przygotowanych przez uczniów z LO im. Biskupa Leona Wetmańskiego. „Strażnicy przyrody” z najstarszej grupy pamiętali również o ,,Dniu Ziemi” ( 22 kwietnia 2021r.). Poprzez obejrzane filmy edukacyjne wzbogaciły wiedzę i świadomość ekologiczną. Na koniec zajęć w swoich pracach plastycznych przedstawiły wizję ,,Bezpiecznej planety”.

 • 26.03.2021r. „Spotkanie z poezją”

     To międzygrupowy konkurs recytatorski. Uczestnicy i laureaci konkursu „Kubuś Puchatek” zaprezentowali wiersze znanych autorów. Nagrodzone zostały osoby, które pięknie wyrecytowały przygotowane utwory.

 • 22.03.2021r. „Pierwszy dzień wiosny”

     Jest to długo wyczekany dzień, w którym żegnamy zimę i witamy wiosnę. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten moment przygotowując gaik i ,,Marzannę”, piękne, wiosenne stroje, piosenki oraz wiersze o tej tematyce. W tym dniu we wszystkich grupach wiekowych nie zabrakło zabaw, zagadek oraz wspólnych tańców. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach.

 • 08.03.2021r. „Dzień kobiet”

     To wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy uhonorowali dziewczynki kwiatowymi laurkami. Nie zabrakło również najserdeczniejszych życzeń.

    Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.

   

 • 03.03.2021r. „Zajęcia kulinarne”

      Przedszkolaki ze „Słonecznej Jedyneczki” bardzo chętnie przygotowują różne dania poznając kuchnię innych krajów. Grupa ,,Maluszków” przygotowała smaczną włoską pizzę, którą później z apetytem zjadły. Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowanie czekolady oraz poznanie jej historii. Najbardziej jednak cieszyły się z degustacji samodzielnie przygotowanej czekolady. Grupa ,,Starszaków” również podjęła kulinarne działania i przygotowała „Kosmiczne desery” z owocami i galaretką.

     Wspólna praca i wspólna degustacja przyniosła dzieciom wiele radości i zachęciła do przeniesienia tych działań do swoich domów.

 • Dzień Mamy i Taty 2021

  Nowa galeria Dzień Mamy i Taty 2021 została dodana do albumu fotograficznego

 • BAL KARNAWAŁOWY POD HASŁEM ,,W KRAINIE KROPKI”

     Bal karnawałowy w przedszkolu to jedna z wielu uroczystości wyczekiwana z niecierpliwością przez wszystkich przedszkolaków. To moment kiedy dzieci mogą przebierać się w wybrane stroje i przeistaczać w inne postaci, najczęściej bohaterów ulubionych bajek.

     W tym roku bale w Słonecznej Jedyneczce odbywały się w każdej grupie wiekowej w innym terminie tj. od 4-6 lutego 2021 r. W te dni w klasach pojawiały się kolorowe postaci: wróżki, rycerze, syrenki, kotki, księżniczki...nie sposób wymienić wszystkich. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje, z ochotą i zaangażowaniem brały udział w tańcach, konkursach i zabawach. Podczas odpoczynku był słodki poczęstunek w ,,bufeciku”.

     Wspólna zabawa wywołała u dzieci wiele radości. Przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową.

     Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację balu.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa coroczna akcja charytatywna, dzięki której zbierane są środki na szczytny cel.
  Dzieci z naszej ,, Słonecznej Jedyneczki’’ od wielu lat wpierają charytatywną działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Również w tym roku przyłączamy się do wspólnego grania!
   Jesteśmy całym sercem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla wszystkich dzieci.

  #dokońcaświataijedendzieńdłużej

 • ,,Dzień Babci i Dziadka''

  21-22 stycznia ,, Dzień Babci i Dzień Dziadka'' jest to wyjątkowe święto, a wyjątkowi są ci, którzy je świętują.

  🧓👴
  Przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowały występ oraz upominki z okazji ich święta. ❤️
  W tym roku inaczej świętowaliśmy ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemi i braku możliwości zaproszenia gości do przedszkola.  Przekazaliśmy życzenia w formie nagrania dla wszystkich Babć i Dziadków od ich wnucząt. 😊❣️

 • WNIOSEK O PRZYJĘCIE KANDYDATA DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA ROK SZKOLNY 2021/ 2022

  Do pobrania w załączniku. 

 • Zarządzenie Nr 4/WOK/2021 Burmistrza Miasta Sierpca z dnia 5 stycznia 2021r.

 • Rok szkolny 2020/2021

  ,,Imieniny Mikołaja„

     

     04 grudnia 2020r. gościliśmy w przedszkolu świętego Mikołaja, który odwiedził nas z okazji swoich imienin. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowaliśmy się do niego starannie. Mikołaj już z samego rana zawitał do naszego przedszkola i zaczął odwiedzać dzieci w grupach. Były wiersze, piosenki i tańce przed tak wyjątkowym gościem. Bardzo zadowolony z występów zostawił prezenty dla wszystkich przedszkolaków i obiecał jeszcze do nas wrócić.

     Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

   

  ,,Andrzejki w przedszkolu”

     

     27 listopada 2020 r. był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy i magiczny. Każda grupa w swojej sali przedszkolnej uczestniczyła we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Dzieci ,,swoją przyszłość” odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną, jaki będą wykonywały zawód w przyszłości, jakie życie ich czeka. Wiele radości sprawiły wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami, zagadki smakowe.

    Oczywiście wszystkie wróżby traktowano jako fajną zabawę i odkrywanie tradycji ludowych naszego regionu. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach i słodkim poczęstunku. Andrzejki w tym roku były niezwykle udane. Radości nie było końca.

   

  ,,Pasowanie na przedszkolaka”

   

     26.11.2020r. W grupie najmłodszej odbyło się ,,Pasowanie na Przedszkolaka’’. Była to bardzo ważna uroczystość dla naszych dzieci. Wszystkie maluszki zostały pasowane na Przedszkolaków Miejskiego Przedszkola Nr 1,,Słoneczna Jedyneczka”.

     Uroczystość rozpoczęła się występem przygotowanym przez dzieci pod opieką p. Beatę Gąsewicz. Mali artyści zaprezentowali taniec, piosenki, wiersze. Wykazali swoją wiedzę i umiejętności. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor Przedszkola Ewę Krydzińską i zostały wręczone dyplomy. Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek.

   

  10.10.2020r. ,,Szkoła Do Hymnu”

   

     W tym roku już po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Do Hymnu’’.

     Dnia 10 października punktualnie o godzinie 11:11 dzieci i pracownicy przedszkola odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii każda grupa przedszkolna hymn narodowy odśpiewała w swojej sali.

   

  ,,Dzień Edukacji Narodowej”

     

     14 października w Miejskim Przedszkolu nr 1 „Słoneczna Jedyneczka” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu udział wzięli: zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy przedszkola. Krótką część artystyczną przedstawiły dzieci z grupy najstarszej pod kierunkiem pani Danuty Borowskiej i pani Katarzyny Skarżyńskiej.

     Po występach dzieci, życzenia do pracowników ,,Słonecznej Jedyneczki” skierowała pani dyrektor przedszkola Ewa Krydzińska. Nie zabrakło również ciepłych słów od gości przybyłych na uroczystość: Burmistrza Miasta Sierpc - Jarosława Perzyńskiego oraz Zastępcy Burmistrza Miasta - Piotra Nowakowskiego i Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego - Marka Zdrojewskiego.

     Dzień Edukacji Narodowej to także doskonała okazja do wręczenia nagród zasłużonym pracownikom. Nagrodę Burmistrza otrzymała pani Danuta Borowska-nauczyciel dyplomowany, natomiast Nagrodę Dyrektora otrzymała pani Katarzyna Skarżyńska- nauczyciel kontraktowy oraz pani Iwona Czajkowska pracownik obsługi.

     To był wyjątkowy, jesienny dzień. Życzenia składane przez dzieci wlały w serca pracowników przedszkola dużo otuchy i dodały sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają nas w ciągu całego roku szkolnego.

   

   

  ,,Dzień Chłopaka w Słonecznej Jedyneczce”

   

     Dnia 30 września we wszystkich grupach wiekowych świętowaliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Była wspaniała zabawa, konkursy, zawody oraz tańce. Dziewczynki zaśpiewały tradycyjne ,,Sto lat”, złożyły życzenia kolegom i wręczyły samodzielnie przygotowane portrety. Chłopcy otrzymali również prezenty ufundowane przez rodziców.       

     Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

   

   

  21.09 2020r. ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

             

     Przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm. Jest to ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Dzieci z naszego przedszkola spędziły ten wyjątkowy czas  na wspólnych zabawach na przedszkolnym placu.

      Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor składając życzenia wszystkim przedszkolakom i  zaprosiła  do wspólnej zabawy, tańca, śpiewu  i udziału w konkursach sportowych. Nie zabrakło również baniek  mydlanych i  zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

     Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

    Wszystkim naszym kochanym przedszkolakom życzymy aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

   

   

  ,,Sprzątanie Świata”

   

     Dnia 18 września grupa 6- latków przyłączyła się do ,,Terenowej Akcji Sprzątania Świata” pod patronatem Fundacji ,,Nasza Ziemia”. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe  rękawiczki i worki zbierały śmieci na placu zabaw oraz w najbliższej okolicy przedszkola. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata oraz konieczności ochrony środowiska.

     6- latki jako członkowie Ligi Ochrony Przyrody podeszły do wykonania  zadania  bardzo  odpowiedzialnie. 

   

   

  ,,Międzynarodowy dzień kropki”

   

     13 września w ,,Słonecznej Jedyneczce” uroczyście obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień pełen zabaw, kreatywnych działań pomocnych w odkrywaniu swoich talentów. Nasze ubrania i przestrzeń klasy przyozdobione były kropkami. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały  historię małej dziewczynki o imieniu Vashti  i poznały genezę tego święta. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tworzyliśmy kropkowe obrazy wykorzystując różne techniki plastyczne. One pięknie przyozdobiły salę tworząc galerię malarską.

     Wspólne zabawy dały dzieciom wiele radości.  Historia Vashti- ,,Kropki” uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które w nas drzemią głęboko i czekają na  odkrycie.

   

   

  DRODZY RODZICE!

  Witamy Wszystkich po wakacjach.

  We wtorek tj. 01.09.2020r. rozpoczynamy rok szkolny 2020- 2021. W związku z obowiązującymi w dalszym ciągu obostrzeniami, przekazujemy informacje dotyczące organizacji życia przedszkolnego:

  1. 01.09.2020r. jest normalnym dniem pracy, dzieci przychodzą do przedszkola w  godzinach zadeklarowanych przez rodziców.

  2. Godziny przychodzenia dzieci do przedszkola od 6.00- 8.15, godziny odbioru od

   14.30- 16.00. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci w pozostałych godzinach przedszkole będzie zamknięte. W indywidualnych przypadkach można odebrać dziecko w innym czasie, ale po wcześniejszym zgłoszeniu wychowawcom.

  3. Na teren placówki wchodzą tylko rodzice dzieci 3-4 letnich ( ,,maluszki”), pozostałe dzieci są odbierane przez panie z obsługi, rozbierane i odprowadzane do sal.

  4. Każdy przedszkolak powinien posiadać: worek z kapciami, mały ręcznik (podpisany) z zawieszką, reklamówkę z ubraniami na zmianę.

  5. Na początku września odbędą się kolejno zebrania z rodzicami w celu przekazania informacji dotyczących poszczególnych grup .