Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" w Sierpcu

 

Nawigacja

 • Rok szkolny 2020/2021

   

  ,,Dzień Edukacji Narodowej”

     

     14 października w Miejskim Przedszkolu nr 1 „Słoneczna Jedyneczka” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu udział wzięli: zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy przedszkola. Krótką część artystyczną przedstawiły dzieci z grupy najstarszej pod kierunkiem pani Danuty Borowskiej i pani Katarzyny Skarżyńskiej.

     Po występach dzieci, życzenia do pracowników ,,Słonecznej Jedyneczki” skierowała pani dyrektor przedszkola Ewa Krydzińska. Nie zabrakło również ciepłych słów od gości przybyłych na uroczystość: Burmistrza Miasta Sierpc - Jarosława Perzyńskiego oraz Zastępcy Burmistrza Miasta - Piotra Nowakowskiego i Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego - Marka Zdrojewskiego.

     Dzień Edukacji Narodowej to także doskonała okazja do wręczenia nagród zasłużonym pracownikom. Nagrodę Burmistrza otrzymała pani Danuta Borowska-nauczyciel dyplomowany, natomiast Nagrodę Dyrektora otrzymała pani Katarzyna Skarżyńska- nauczyciel kontraktowy oraz pani Iwona Czajkowska pracownik obsługi.

     To był wyjątkowy, jesienny dzień. Życzenia składane przez dzieci wlały w serca pracowników przedszkola dużo otuchy i dodały sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają nas w ciągu całego roku szkolnego.

   

   

  ,,Dzień Chłopaka w Słonecznej Jedyneczce”

   

     Dnia 30 września we wszystkich grupach wiekowych świętowaliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Była wspaniała zabawa, konkursy, zawody oraz tańce. Dziewczynki zaśpiewały tradycyjne ,,Sto lat”, złożyły życzenia kolegom i wręczyły samodzielnie przygotowane portrety. Chłopcy otrzymali również prezenty ufundowane przez rodziców.       

     Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

   

   

  21.09 2020r. ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

             

     Przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm. Jest to ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Dzieci z naszego przedszkola spędziły ten wyjątkowy czas  na wspólnych zabawach na przedszkolnym placu.

      Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor składając życzenia wszystkim przedszkolakom i  zaprosiła  do wspólnej zabawy, tańca, śpiewu  i udziału w konkursach sportowych. Nie zabrakło również baniek  mydlanych i  zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

     Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

    Wszystkim naszym kochanym przedszkolakom życzymy aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

   

   

  ,,Sprzątanie Świata”

   

     Dnia 18 września grupa 6- latków przyłączyła się do ,,Terenowej Akcji Sprzątania Świata” pod patronatem Fundacji ,,Nasza Ziemia”. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe  rękawiczki i worki zbierały śmieci na placu zabaw oraz w najbliższej okolicy przedszkola. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata oraz konieczności ochrony środowiska.

     6- latki jako członkowie Ligi Ochrony Przyrody podeszły do wykonania  zadania  bardzo  odpowiedzialnie. 

   

   

  ,,Międzynarodowy dzień kropki”

   

     13 września w ,,Słonecznej Jedyneczce” uroczyście obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień pełen zabaw, kreatywnych działań pomocnych w odkrywaniu swoich talentów. Nasze ubrania i przestrzeń klasy przyozdobione były kropkami. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały  historię małej dziewczynki o imieniu Vashti  i poznały genezę tego święta. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tworzyliśmy kropkowe obrazy wykorzystując różne techniki plastyczne. One pięknie przyozdobiły salę tworząc galerię malarską.

     Wspólne zabawy dały dzieciom wiele radości.  Historia Vashti- ,,Kropki” uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które w nas drzemią głęboko i czekają na  odkrycie.

   

   

  DRODZY RODZICE!

  Witamy Wszystkich po wakacjach.

  We wtorek tj. 01.09.2020r. rozpoczynamy rok szkolny 2020- 2021. W związku z obowiązującymi w dalszym ciągu obostrzeniami, przekazujemy informacje dotyczące organizacji życia przedszkolnego:

  1. 01.09.2020r. jest normalnym dniem pracy, dzieci przychodzą do przedszkola w  godzinach zadeklarowanych przez rodziców.

  2. Godziny przychodzenia dzieci do przedszkola od 6.00- 8.15, godziny odbioru od

   14.30- 16.00. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci w pozostałych godzinach przedszkole będzie zamknięte. W indywidualnych przypadkach można odebrać dziecko w innym czasie, ale po wcześniejszym zgłoszeniu wychowawcom.

  3. Na teren placówki wchodzą tylko rodzice dzieci 3-4 letnich ( ,,maluszki”), pozostałe dzieci są odbierane przez panie z obsługi, rozbierane i odprowadzane do sal.

  4. Każdy przedszkolak powinien posiadać: worek z kapciami, mały ręcznik (podpisany) z zawieszką, reklamówkę z ubraniami na zmianę.

  5. Na początku września odbędą się kolejno zebrania z rodzicami w celu przekazania informacji dotyczących poszczególnych grup .

 • Pożegnania przyszedł czas...

  Kochane Dzieciaki!

  Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W tym nowym etapie, dyrektor, wychowawcy, Rada Pedagogiczna i wszyscy pracownicy Słonecznej Jedyneczki w Sierpcu życzą Wam samych sukcesów i wspaniałych ludzi wokół siebie. 

   

 • Kochani Tatusiowie, z okazji Waszego Święta życzenia od dzieci i pracowników Słonecznej Jedyneczki.

 • Kochane Przedszkolaki! Życzenia dla Was od wszystkich cioć ze Słonecznej Jedyneczki!

 • 5,6 latki

 • 3,4,5 latki

  W czsie trwania pandemii COVID 19 nie mogliśmy prowadzić zajęć dydaktycznych w przedszkolu. Panie propozycje zajęć przesyłały online. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały je w domu. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie , współpracę i cierpliwość. Podaczs pobytu w domu powstawały bardzo ciekawe i interesujące prace naszych dzieci. Oto fotorelacja. 

 • Kochane Mamusie, z okazji Waszego Święta życzenia od dzieci i pracowników Słonecznej Jedyneczki.

 • Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020r.

 • KOCHANE DZIECI I RODZICE!!!

  ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY TO CZAS OTUCHY I NADZIEI,

  CZAS ODRADZANIA SIĘ WIARY W SIŁĘ CHRYSTUSA

  I W SIŁĘ CZŁOWIEKA.

  ŻYCZYMY, ABY ŚWIĘTA WIELKANOCNE PRZYNIOSŁY RADOŚĆ,

  POKÓJ ORAZ WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚĆ.

  BY STAŁY SIĘ ŹRÓDŁEM WZMACNIANIA DUCHA.

  DYREKCJA

  GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY

  MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR1

  "SŁONECZNA JEDYNECZKA"

 • Dokumenty do pobrania (Umowa, Oświadczenie woli)

  DRODZY RODZICE DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA, prosimy o pobranie dwóch dokumentów ze strony ( w załączniku poniżej), wypełnienie ich i odesłanie drogą mailową na adres placówki (mp1@edu.sierpc.pl) lub przyniesienie do przedszkola i wrzucenie do skrzynki. Dziękujemy.

 • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

   

  Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

   

  Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html ).

   

  Podstawy prawne:
  1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
  3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

   

  Kuratorium Oświaty w Warszawie
  Al. Jerozolimskie 32,  00-024 Warszawa

 • Mazowiecka Policja Apeluje!

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

   

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

  Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

  Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

  Wyłączeni z tego obowiązku będą:

  - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

  - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

   

  Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

   

  Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

  Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

  Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

  Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

  •  

  Drodzy uczniowie!
  Mazowiecka Policja apeluje:

   

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

  Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

  Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

  Unikajcie miejsc publicznych!

  Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

   

 • INFORMACJA KURATORIUM OŚWIATY WARSZAWA

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!   W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje  o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.   

   Drodzy uczniowie!  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali  w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.  

 • KOCHANI RODZICE!!!!

  PO KONSULTACJACH Z PRZEDSTAWICIELAMI RADY RODZICÓW WIEM, ŻE TAKA FORMA REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ PROWADZONA PRZEZ NAUCZYCIELI ODPOWIADA PAŃSTWU.

  MAJĄC NA UWADZE WASZE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO NIE MA POTRZEBY ODBIERANIA KSIĄŻEK Z PLACÓWKI I PRZEMIESZCZANIA SIĘ  "ZOSTAŃCIE W DOMU"

 • KOCHANI RODZICE I DZIECI !!!!!!

   

  TRWAJĄCE NADAL ZAGROŻENIE WYWOŁANE PRZEZ WIRUS COVID-19 UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE PAŃSTWA DZIECI ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU ZOSTAJĄ ZAWIESZONE DO 10.04.2020 ROKU.

  JEDNOCZEŚNIE ZACHĘCAM I ZAPRASZAM NA STRONY INTERNETOWE POSZCZEGÓLNYCH GRUP GDZIE JEST REALIZOWANA PODSTAWA PROGRAMOWA PRZEZ NAUCZYCIELI.

  ŻYCZĘ OWOCNEJ PRACY, FAJNEJ ZABAWY ORAZ DUŻO ZDROWIA.

                                                         DO ZOBACZENIA PA PA.

                                                                                                                          DYREKTOR PRZEDSZKOLA.

 • Rekrutacja 2020/2021

  W związku z faktem utrzymującego się zagrożenia wywołanego przez wirus COVID-19 oraz z trwającą rekrutacją dzieci do przedszkola, udostępniamy Państwu wersję elektroniczną wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną do 31.03.2020 na adres: mp1@edu.sierpc.pl. W późniejszym okresie dostarczyć go w wersji papierowej. 

  Z poważaniem, 

  Dyrektor Przedszkola.


 • Drodzy Rodzice!

  Pamiętajmy, że zabawa jest podstawową formą aktywności przedszkolaków!

   

  Oto kilka propozycji zabaw. Materiały do pobrania na dole strony.

  1. CZYTAJCIE DZIECIOM KSIĄŻKI .

  2. WSPÓLNIE SEGREGUJCIE UBRANIA NIECH DZIECI PRÓBUJĄ JE SAME SKŁADAĆ I UBIERAĆ JE NA SIEBIE – BĘBĄ ĆWICZYĆ CZYNNOŚCI SAOOBSŁUGOWE.

  3. WYKONUJCIE RÓZNEGO RODZAJU ĆWICZENIA ODDECHOWE NP. DMUCHANIE PIÓRKA, KAWAŁKI PAPIERU, PRZENOSZENIE KULEK CZEKOLADOWYCH ZA POMOCĄ SŁOMKI , UKŁADANIE OBRAZKÓW ZA POMOCĄ SŁOMKI , NADMUCHIWANIE BALONA – USPARWNIĄ ONE NARZĄD MOWY DZIECI.

  4. NARYSUJCIE LIST DO KOLEGI/ KOLEŻANKI Z PRZEDSZKOLA (KTO UMIE MOŻE NAPISAĆ A NIEZNANE SŁOWA ZASTĄPIĆ OBRAZKIEM).

  5. PRZYPOMNIJCIE SOBIE NUMERY ALARMOWE- DODATKOWO NARYSUJCIE SYMBOLE TYCH NUMERÓW.

  6. ĆWICZCIE WYCINANIE – MOŻE ELEMENTÓW ZWIĄZANYCH ZE ZBLIŻQAJĄCYMI SIĘ ŚWIĘTAMI (JAJKA, BARANKI).

  7. W RÓŻNYCH MIEJSCAHCNW DOMU SCHOWAJCIE KARTECZKI Z ZADANIAMI DO WYKONANIA PRZEZ DZIECI.

  DOBREJ ZABAWY!

   

  W wolnym czasie utrwalajmy z dziećmi:

  • poznane litery i cyfry

  • czytanie krótkich wyrazów i zdań

  • głoskowanie

  • układanie historyjek obrazkowych

  • pory roku,dni tygodnia

  • rozróżnianie figur podstawowych

  • przeliczanie zbiorów-zabawki w czasie zabawy

  • numery alarmowe

  • rozróżnianie podstawowych barw

  • wycinanie nożyczkami

  • kolorowanie obrazków

  • wiązanie sznurówek na kokardki

  • poprawne trzymanie narzędzia pisarskiego

  • samodzielne rozbieranie się i ubieranie

  • samodzielne jedzenie z użyciem sztućców

   Powodzenia!

   

  Tu możecie znaleźć "zadania specjalne", czyli propozycje zabaw i aktywności dla naszych przedszkolaków. Wyłącznie dla chętnych :)

   

  https://ztorbynauczycielki.pl/

  https://eprzedszkolaki.pl/

  https://emocjedziecka.pl/

  https://www.logopestka.pl/

  http://maluchwdomu.pl/pobieralnia

  https://inwazja.info/

   

   

  Ćwiczenia percepcji wzrokowo-słuchowej. Karty pracy. 

   

   

   

   

 • Szanowni Rodzice

  W związku z informacjami przekazanymi przez Prezesa Rady Ministrów, jak również komunikatem opublikowanym na stronie Ministra Edukacji Narodowej informuję, że w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa dzieci zajęcia w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto Sierpc zostają zawieszone na okres od 12 do 25 marca br.

  Jednocześnie rozumiejąc, iż potrzebują Państwo czasu na zorganizowanie opieki nad dziećmi zapewniam, iż w dniach 12 i 13 marca br. zapewnione będą zajęcia opiekuńcze.

  Niewykluczone, iż z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa Covid – 19 zawieszone zostanie funkcjonowanie instytucji kultury – Centrum Kultury i Sztuki, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

  O wszelkich postanowieniach będziecie Państwo informowani na stronie internetowej przedszkola.

   

 • Terminy postępowania rekrutacyjnego praz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021

 • Kryteria Rekrutacji

  Kryteria, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Sierpc, liczba punktów za poszczególne kryteria i dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia 

  (przyjęte Uchwałą Nr 191/XXV/2020 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 29 stycznia 2020r.)  

  I  Kryteria obowiązujące na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Sierpc oraz punktacja przyznana za spełnienie poszczególnych kryteriów:

   1) kandydat, który będzie korzystał z prawa do wychowania przedszkolnego przysługującego dzieciom trzyletnim – 20 pkt.,

  2) kandydat, który będzie korzystał z prawa do wychowania przedszkolnego przysługującego dzieciom czteroletnim – 10 pkt.,

  3) kandydat, który będzie korzystał z prawa do wychowania przedszkolnego przysługującego dzieciom pięcioletnim – 6 pkt.,

  4) kandydat, który będzie realizował roczny obowiązek przygotowania przedszkolnego  – 5 pkt.,  

  5) kandydat, którego rodzeństwo uczęszcza do przedszkola wskazanego we wniosku   o przyjęcie jako pierwsze na liście preferowanych przedszkoli – 8 pkt.,

  6) kandydat, którego oboje rodzice (opiekunowie prawni) odprowadzają podatki na rzecz Gminy Miasta Sierpc – 4 pkt.   

  II  Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryteriów:

   1) w przypadku kryteriów określonych w § 1 pkt 1 – 4 – oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) w formie wpisu do wniosku o przyjęcie do przedszkola zawierające datę urodzenia kandydata lub numer PESEL kandydata,

   2) w przypadku kryterium określonego w § 1 pkt 5 – oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) w formie wpisu do wniosku o przyjęcie do przedszkola zawierające imię  i nazwisko siostry/brata kandydata,

  3) w przypadku kryterium określonego w § 1 pkt 6 – oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) w formie wpisu do wniosku o przyjęcie do przedszkola.