Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" w Sierpcu

 

Nawigacja

 • BAL KARNAWAŁOWY POD HASŁEM ,,W KRAINIE KROPKI”

     Bal karnawałowy w przedszkolu to jedna z wielu uroczystości wyczekiwana z niecierpliwością przez wszystkich przedszkolaków. To moment kiedy dzieci mogą przebierać się w wybrane stroje i przeistaczać w inne postaci, najczęściej bohaterów ulubionych bajek.

     W tym roku bale w Słonecznej Jedyneczce odbywały się w każdej grupie wiekowej w innym terminie tj. od 4-6 lutego 2021 r. W te dni w klasach pojawiały się kolorowe postaci: wróżki, rycerze, syrenki, kotki, księżniczki...nie sposób wymienić wszystkich. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje, z ochotą i zaangażowaniem brały udział w tańcach, konkursach i zabawach. Podczas odpoczynku był słodki poczęstunek w ,,bufeciku”.

     Wspólna zabawa wywołała u dzieci wiele radości. Przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową.

     Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację balu.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa coroczna akcja charytatywna, dzięki której zbierane są środki na szczytny cel.
  Dzieci z naszej ,, Słonecznej Jedyneczki’’ od wielu lat wpierają charytatywną działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Również w tym roku przyłączamy się do wspólnego grania!
   Jesteśmy całym sercem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla wszystkich dzieci.

  #dokońcaświataijedendzieńdłużej

 • ,,Dzień Babci i Dziadka''

  21-22 stycznia ,, Dzień Babci i Dzień Dziadka'' jest to wyjątkowe święto, a wyjątkowi są ci, którzy je świętują.

  🧓👴
  Przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowały występ oraz upominki z okazji ich święta. ❤️
  W tym roku inaczej świętowaliśmy ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemi i braku możliwości zaproszenia gości do przedszkola.  Przekazaliśmy życzenia w formie nagrania dla wszystkich Babć i Dziadków od ich wnucząt. 😊❣️

 • WNIOSEK O PRZYJĘCIE KANDYDATA DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA ROK SZKOLNY 2021/ 2022

  Do pobrania w załączniku. 

 • Zarządzenie Nr 4/WOK/2021 Burmistrza Miasta Sierpca z dnia 5 stycznia 2021r.

 • Rok szkolny 2020/2021

  ,,Imieniny Mikołaja„

     

     04 grudnia 2020r. gościliśmy w przedszkolu świętego Mikołaja, który odwiedził nas z okazji swoich imienin. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowaliśmy się do niego starannie. Mikołaj już z samego rana zawitał do naszego przedszkola i zaczął odwiedzać dzieci w grupach. Były wiersze, piosenki i tańce przed tak wyjątkowym gościem. Bardzo zadowolony z występów zostawił prezenty dla wszystkich przedszkolaków i obiecał jeszcze do nas wrócić.

     Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

   

  ,,Andrzejki w przedszkolu”

     

     27 listopada 2020 r. był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy i magiczny. Każda grupa w swojej sali przedszkolnej uczestniczyła we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Dzieci ,,swoją przyszłość” odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną, jaki będą wykonywały zawód w przyszłości, jakie życie ich czeka. Wiele radości sprawiły wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami, zagadki smakowe.

    Oczywiście wszystkie wróżby traktowano jako fajną zabawę i odkrywanie tradycji ludowych naszego regionu. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach i słodkim poczęstunku. Andrzejki w tym roku były niezwykle udane. Radości nie było końca.

   

  ,,Pasowanie na przedszkolaka”

   

     26.11.2020r. W grupie najmłodszej odbyło się ,,Pasowanie na Przedszkolaka’’. Była to bardzo ważna uroczystość dla naszych dzieci. Wszystkie maluszki zostały pasowane na Przedszkolaków Miejskiego Przedszkola Nr 1,,Słoneczna Jedyneczka”.

     Uroczystość rozpoczęła się występem przygotowanym przez dzieci pod opieką p. Beatę Gąsewicz. Mali artyści zaprezentowali taniec, piosenki, wiersze. Wykazali swoją wiedzę i umiejętności. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor Przedszkola Ewę Krydzińską i zostały wręczone dyplomy. Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek.

   

  10.10.2020r. ,,Szkoła Do Hymnu”

   

     W tym roku już po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Do Hymnu’’.

     Dnia 10 października punktualnie o godzinie 11:11 dzieci i pracownicy przedszkola odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii każda grupa przedszkolna hymn narodowy odśpiewała w swojej sali.

   

  ,,Dzień Edukacji Narodowej”

     

     14 października w Miejskim Przedszkolu nr 1 „Słoneczna Jedyneczka” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu udział wzięli: zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy przedszkola. Krótką część artystyczną przedstawiły dzieci z grupy najstarszej pod kierunkiem pani Danuty Borowskiej i pani Katarzyny Skarżyńskiej.

     Po występach dzieci, życzenia do pracowników ,,Słonecznej Jedyneczki” skierowała pani dyrektor przedszkola Ewa Krydzińska. Nie zabrakło również ciepłych słów od gości przybyłych na uroczystość: Burmistrza Miasta Sierpc - Jarosława Perzyńskiego oraz Zastępcy Burmistrza Miasta - Piotra Nowakowskiego i Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego - Marka Zdrojewskiego.

     Dzień Edukacji Narodowej to także doskonała okazja do wręczenia nagród zasłużonym pracownikom. Nagrodę Burmistrza otrzymała pani Danuta Borowska-nauczyciel dyplomowany, natomiast Nagrodę Dyrektora otrzymała pani Katarzyna Skarżyńska- nauczyciel kontraktowy oraz pani Iwona Czajkowska pracownik obsługi.

     To był wyjątkowy, jesienny dzień. Życzenia składane przez dzieci wlały w serca pracowników przedszkola dużo otuchy i dodały sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają nas w ciągu całego roku szkolnego.

   

   

  ,,Dzień Chłopaka w Słonecznej Jedyneczce”

   

     Dnia 30 września we wszystkich grupach wiekowych świętowaliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Była wspaniała zabawa, konkursy, zawody oraz tańce. Dziewczynki zaśpiewały tradycyjne ,,Sto lat”, złożyły życzenia kolegom i wręczyły samodzielnie przygotowane portrety. Chłopcy otrzymali również prezenty ufundowane przez rodziców.       

     Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

   

   

  21.09 2020r. ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

             

     Przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm. Jest to ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Dzieci z naszego przedszkola spędziły ten wyjątkowy czas  na wspólnych zabawach na przedszkolnym placu.

      Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor składając życzenia wszystkim przedszkolakom i  zaprosiła  do wspólnej zabawy, tańca, śpiewu  i udziału w konkursach sportowych. Nie zabrakło również baniek  mydlanych i  zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

     Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

    Wszystkim naszym kochanym przedszkolakom życzymy aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

   

   

  ,,Sprzątanie Świata”

   

     Dnia 18 września grupa 6- latków przyłączyła się do ,,Terenowej Akcji Sprzątania Świata” pod patronatem Fundacji ,,Nasza Ziemia”. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe  rękawiczki i worki zbierały śmieci na placu zabaw oraz w najbliższej okolicy przedszkola. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata oraz konieczności ochrony środowiska.

     6- latki jako członkowie Ligi Ochrony Przyrody podeszły do wykonania  zadania  bardzo  odpowiedzialnie. 

   

   

  ,,Międzynarodowy dzień kropki”

   

     13 września w ,,Słonecznej Jedyneczce” uroczyście obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień pełen zabaw, kreatywnych działań pomocnych w odkrywaniu swoich talentów. Nasze ubrania i przestrzeń klasy przyozdobione były kropkami. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały  historię małej dziewczynki o imieniu Vashti  i poznały genezę tego święta. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tworzyliśmy kropkowe obrazy wykorzystując różne techniki plastyczne. One pięknie przyozdobiły salę tworząc galerię malarską.

     Wspólne zabawy dały dzieciom wiele radości.  Historia Vashti- ,,Kropki” uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które w nas drzemią głęboko i czekają na  odkrycie.

   

   

  DRODZY RODZICE!

  Witamy Wszystkich po wakacjach.

  We wtorek tj. 01.09.2020r. rozpoczynamy rok szkolny 2020- 2021. W związku z obowiązującymi w dalszym ciągu obostrzeniami, przekazujemy informacje dotyczące organizacji życia przedszkolnego:

  1. 01.09.2020r. jest normalnym dniem pracy, dzieci przychodzą do przedszkola w  godzinach zadeklarowanych przez rodziców.

  2. Godziny przychodzenia dzieci do przedszkola od 6.00- 8.15, godziny odbioru od

   14.30- 16.00. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci w pozostałych godzinach przedszkole będzie zamknięte. W indywidualnych przypadkach można odebrać dziecko w innym czasie, ale po wcześniejszym zgłoszeniu wychowawcom.

  3. Na teren placówki wchodzą tylko rodzice dzieci 3-4 letnich ( ,,maluszki”), pozostałe dzieci są odbierane przez panie z obsługi, rozbierane i odprowadzane do sal.

  4. Każdy przedszkolak powinien posiadać: worek z kapciami, mały ręcznik (podpisany) z zawieszką, reklamówkę z ubraniami na zmianę.

  5. Na początku września odbędą się kolejno zebrania z rodzicami w celu przekazania informacji dotyczących poszczególnych grup .

 • Pożegnania przyszedł czas...

  Kochane Dzieciaki!

  Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W tym nowym etapie, dyrektor, wychowawcy, Rada Pedagogiczna i wszyscy pracownicy Słonecznej Jedyneczki w Sierpcu życzą Wam samych sukcesów i wspaniałych ludzi wokół siebie. 

   

 • Kochani Tatusiowie, z okazji Waszego Święta życzenia od dzieci i pracowników Słonecznej Jedyneczki.

 • Kochane Przedszkolaki! Życzenia dla Was od wszystkich cioć ze Słonecznej Jedyneczki!

 • 5,6 latki

 • 3,4,5 latki

  W czsie trwania pandemii COVID 19 nie mogliśmy prowadzić zajęć dydaktycznych w przedszkolu. Panie propozycje zajęć przesyłały online. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały je w domu. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie , współpracę i cierpliwość. Podaczs pobytu w domu powstawały bardzo ciekawe i interesujące prace naszych dzieci. Oto fotorelacja. 

 • Kochane Mamusie, z okazji Waszego Święta życzenia od dzieci i pracowników Słonecznej Jedyneczki.

 • Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020r.

 • KOCHANE DZIECI I RODZICE!!!

  ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY TO CZAS OTUCHY I NADZIEI,

  CZAS ODRADZANIA SIĘ WIARY W SIŁĘ CHRYSTUSA

  I W SIŁĘ CZŁOWIEKA.

  ŻYCZYMY, ABY ŚWIĘTA WIELKANOCNE PRZYNIOSŁY RADOŚĆ,

  POKÓJ ORAZ WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚĆ.

  BY STAŁY SIĘ ŹRÓDŁEM WZMACNIANIA DUCHA.

  DYREKCJA

  GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY

  MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR1

  "SŁONECZNA JEDYNECZKA"

 • Dokumenty do pobrania (Umowa, Oświadczenie woli)

  DRODZY RODZICE DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA, prosimy o pobranie dwóch dokumentów ze strony ( w załączniku poniżej), wypełnienie ich i odesłanie drogą mailową na adres placówki (mp1@edu.sierpc.pl) lub przyniesienie do przedszkola i wrzucenie do skrzynki. Dziękujemy.

 • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

   

  Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

   

  Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html ).

   

  Podstawy prawne:
  1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
  3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

   

  Kuratorium Oświaty w Warszawie
  Al. Jerozolimskie 32,  00-024 Warszawa

 • Mazowiecka Policja Apeluje!

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

   

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

  Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

  Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

  Wyłączeni z tego obowiązku będą:

  - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

  - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

   

  Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

   

  Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

  Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

  Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

  Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

  •  

  Drodzy uczniowie!
  Mazowiecka Policja apeluje:

   

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

  Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

  Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

  Unikajcie miejsc publicznych!

  Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

   

 • INFORMACJA KURATORIUM OŚWIATY WARSZAWA

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!   W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje  o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.   

   Drodzy uczniowie!  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali  w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.  

 • KOCHANI RODZICE!!!!

  PO KONSULTACJACH Z PRZEDSTAWICIELAMI RADY RODZICÓW WIEM, ŻE TAKA FORMA REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ PROWADZONA PRZEZ NAUCZYCIELI ODPOWIADA PAŃSTWU.

  MAJĄC NA UWADZE WASZE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO NIE MA POTRZEBY ODBIERANIA KSIĄŻEK Z PLACÓWKI I PRZEMIESZCZANIA SIĘ  "ZOSTAŃCIE W DOMU"