Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" w Sierpcu

 

Nawigacja

Witamy na naszej stronie

"Słoneczna Jedyneczka" czynna od 6.00 do 16.00

Aktualności

Nowinki ze Słonecznej Jedynki rok szk. 2017/2018

 

,,Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w grupie 6- latków”

  W ,,Słonecznej Jedyneczce” Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w grupie 6- latków odbyło się 22 czerwca. Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy dzieci, które w większości rozpoczynały edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez te lata śledziłyśmy ich postępy i rozwój.

Nowinki ze Słonecznej Jedynki rok szk. 2016/2017

 

Uroczyste Zakończenie Roku szkolnego ,,Pożegnania nadszedł czas”

   W tym roku grupę najstarszą odchodzącą do szkoły żegnaliśmy 22 czerwca. Było to ogromne wydarzenie dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

                               

  Nowinki

Przedszkolnego czasu wykorzystana każda chwileczka…
 …taka jest właśnie  „Słoneczna Jedyneczka”

 

      Przedszkolaki ze „Słonecznej Jedyneczki” z wielkim zapałem rozpoczęły rok 2014 od pomocy innym. Dzieci z grupy 4-letniej wzięły udział w akcji charytatywnej: „Dla Anetki – najmłodsi z pomocą”, przedszkolaki zbierały pieniążki w przedszkolu i pozbywając się tremy wystąpiły na scenie CKiSz z dziecięcym repertuarem. Również 5-latki chciały „pomagać”, i jak co roku przyłączyły się do największej akcji charytatywnej WOŚP. Z zebranymi pieniążkami i bardzo ciekawym, żywiołowym pokazem tanecznym wybrały się do CKiSz. Dzieci po raz kolejny pokazały, że pamiętają
o potrzebujących, dzięki czemu uczą się empatii i pomocy innym.

Przedszkolnego życia mała cząsteczka

        „Przedszkolnego życia mała cząsteczka…

... opowiada „Słoneczna Jedyneczka”

„O tym szeptały jesienne listeczki…”    

Bardzo szybko minęły wakacje i z wielkim zapałem rozpoczęliśmy kolejny rok przedszkolny. Początek roku w przedszkolu jest zawsze bardzo ważny w życiu dzieci, które po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola. Doświadczenia przedszkolne odgrywają ogromną rolę w rozwoju każdego dziecka i często mają wpływ na kształtowanie sposobu postrzegania siebie i świata, rozwój emocjonalny, psychoruchowy czy społeczny. Nasze przedszkole wprowadza małego człowieka w świat zasad i norm społecznych, a z rówieśnikami i nauczycielami często łączy dziecko silna więź emocjonalna. Staramy się, żeby prawidłowa adaptacja oraz pozytywny start dziecka w przedszkolu zaważyły na późniejszych kontaktach zarówno z rówieśnikami, jak i osobami dorosłymi, a przede wszystkim, żeby miały  wpływ na jego emocje i poczucie bezpieczeństwa.

22.02.2013

"Słoneczna Jedyneczka"  proponuje i prezentuje

 „ … Ale jedna jest „Słoneczna Jedyneczka”, w której uśmiech tak się toczy jak piłeczka,

tu, gdzie każde dziecko śmieje się do dziecka, promyk  słońca  nam  zagląda  w  okieneczka”

Bajkowa Europa w „Słonecznej Jedyneczce”

Bajkowa Europa

w „Słonecznej Jedyneczce”

  Jedną z podstawowych cech edukacji jest przygotowanie dzieci do życia oraz do jak najlepszego ich funkcjonowania we współczesnym świecie. W związku z tym, p. D. Dudzińska  i p. B. Gąsewicz nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 1 „Słoneczna Jedyneczka” z grupy  5-6-latków opracowały program edukacji europejskiej pt. „Bajkowa Europa”. Powstał on z myślą o dziecku w wieku przedszkolnym, które jest bacznym obserwatorem życia społecznego.
1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do wspólnoty państw Unii Europejskiej, stając się jej pełnoprawnym członkiem, ważne jest, więc wzbogacenie zajęć dydaktycznych przedszkolaków o podstawowe wiadomości z zakresu edukacji europejskiej.

            JUBILEUSZ 65-LECIA

             MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR1 W SIERPCU

We have the know-how
03.11.2011 The man does not love kids because they are his own but he shall love them due to their affection that arises in education.
photo

Niedziela 18.11.2018

liczba odwiedzin: 168189