Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" w Sierpcu

 

Nawigacja

Witamy na naszej stronie

"Słoneczna Jedyneczka" czynna od 6.00 do 16.00

Aktualności

24.06.2021r. ,, Do widzenia przyjaciele”- Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 6- latków

"... Żegnamy przedszkole - radosny, piękny czas.

Idziemy do szkoły, niech dalej uczy nas.

Żegnamy przedszkole, uczniami chcemy być

i coraz więcej umieć i coraz mądrzej żyć!"

23.06.2021r. ,,Wycieczka do Skansenu”

   W tym roku udało nam się zorganizować wyjazd autokarowy grup 5 i 6 latków do naszego pobliskiego ,,Skansenu”. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, był przejazd bryczką po terenie, ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach.

15.06.2021r. ,,Warsztaty ekologiczne w przedszkolu”

   W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez panie z Fundacji ,,Razem dla środowiska”. Spotkanie miało na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizację do działań służących jego ochronie.

   Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i odpowiedzialnością za przyszłość naszego środowiska.

09.06. 2021r. Udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”

   Przedszkolaki ze ,,Słonecznej Jedyneczki” już od wielu lat włączają się akcję ,,Cała polska czyta dzieciom”, która z hasłem „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” jest adresowana do rodziców, opiekunów, wychowawców. Mamy świadomość, że codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści.

   W tym roku 6- latki spotkały się przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu z przedstawicielem Straży Pożarnej panem Waldemarem Goczyńskim, który czytał pozycję z literatury dziecięcej ,,Jak Wojtek został strażakiem” i z pasją opowiadał o pracy strażaka.

Dzień Dziecka 2021

Nowa galeria Dzień Dziecka 2021 została dodana do albumu fotograficznego

01.06.2021r. Dzień Dziecka w ,,Słonecznej Jedyneczce”

   Dzień Dziecka to święto, o którym zawsze pamiętamy i staramy się, żeby był to czas wyjątkowy dla naszych wychowanków.

   W przedszkolu przygotowałyśmy wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły zabawy i zawody sportowe na świeżym powietrzu. A konkurencje były przeróżne: wyścigi z woreczkami, z kółkiem ringo, rzuty do celu, przejście przez tunel, przeciąganie liny itp. Zawody sportowe zakończyła zabawa z chustą, tańce z muzyką oraz wyjątkowo smaczne lody.

26.05.2021r. „Dzień Mamy i Taty”

   W tym roku inaczej świętowaliśmy ten ważny dzień ze względu na ograniczenia i brak możliwości zaproszenia gości do przedszkola. Przekazaliśmy życzenia w formie nagrania dla wszystkich wspaniałych mam oraz tatusiów. Dzieci ze wszystkich grup pragnęły podziękować swoim rodzicom za trud wychowania, za cierpliwość i zrozumienie a przede wszystkim za miłość jaką są obdarowywane każdego dnia. W tym celu zaprezentowały piękny występ z piosenkami, wierszami oraz tańcem. W domu już wręczały własnoręcznie przygotowane upominki.

11.05.2021r „Warsztaty Ekologiczne”

   ,,Starszaki” ze ,,Słonecznej Jedyneczki” angażują się w ochronę przyrody uczestnicząc w różnorodnych akcjach tematycznych. Z radością wzięły udział w ,,Warsztatach Ekologicznych” przygotowanych przez uczniów z LO im. Biskupa Leona Wetmańskiego. „Strażnicy przyrody” z najstarszej grupy pamiętali również o ,,Dniu Ziemi” ( 22 kwietnia 2021r.). Poprzez obejrzane filmy edukacyjne wzbogaciły wiedzę i świadomość ekologiczną. Na koniec zajęć w swoich pracach plastycznych przedstawiły wizję ,,Bezpiecznej planety”.

26.03.2021r. „Spotkanie z poezją”

   To międzygrupowy konkurs recytatorski. Uczestnicy i laureaci konkursu „Kubuś Puchatek” zaprezentowali wiersze znanych autorów. Nagrodzone zostały osoby, które pięknie wyrecytowały przygotowane utwory.

22.03.2021r. „Pierwszy dzień wiosny”

   Jest to długo wyczekany dzień, w którym żegnamy zimę i witamy wiosnę. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten moment przygotowując gaik i ,,Marzannę”, piękne, wiosenne stroje, piosenki oraz wiersze o tej tematyce. W tym dniu we wszystkich grupach wiekowych nie zabrakło zabaw, zagadek oraz wspólnych tańców. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach.

photo

Środa 20.10.2021

liczba odwiedzin: 231651